Jak czyścić i dbać o wnętrze samochodu? – Kilka wskazówek

czyszczenie auta w środku

Czyszczenie wnętrza samochodu nie jest łatwym zadaniem. Ale dzięki tym wskazówkom będziesz w stanie to zrobić bez żadnych kłopotów. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyjąć wszystkie przedmioty z samochodu. Czyszczenie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli w samochodzie nie będzie żadnych przedmiotów. Następnie poświęć trochę czasu i odkurz każdą część wnętrza. Następnie przetrzyj wszystkie powierzchnie i siedzenia wilgotną szmatką. Jeśli chcesz dokładniejsze czyszczenie, możesz również użyć odkurzacza z nasadką szczotkową lub szczotki do odkurzania otworów wentylacyjnych i pęknięć w siedzeniach.

Jak czyścić wyświetlacze w samochodzie? Kilka prostych rad.

Czyszczenie wyświetlacza samochodu może być trudnym zadaniem. Wymaga dużo cierpliwości i czasu. Za pomocą niektórych narzędzi do czyszczenia możesz ułatwić czyszczenie wyświetlacza samochodu.

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich elementów z deski rozdzielczej lub innych obszarów, które mogą blokować wyświetlacz. Być może trzeba będzie usunąć uchwyty na kubki lub cokolwiek innego, co zasłania widok ekranu. Teraz użyj wilgotnej szmatki i kolistymi ruchami przetrzyj powierzchnię ekranu, aż cały brud zostanie usunięty.

Po zakończeniu wycierania wszystkich powierzchni suchą szmatką zetrzyj wszelkie pozostałości wilgoci z ekranu.

Na koniec spryskaj jedną stronę ściereczki z mikrofibry środkiem do czyszczenia szkła, a następnie przetrzyj nim wszystkie powierzchnie wyświetlacza samochodu tylko w jednym kierunku.

Jak czyścić tapicerkę w samochodzie? 5 kroków

Czyszczenie tapicerki z tkaniny w samochodzie nie jest tak proste, jak się wydaje. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wykonać tę pracę.

1. Przed rozpoczęciem prania tkaniny dokładnie ją odkurzyć, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i cząsteczki kurzu, które mogły nagromadzić się z biegiem czasu.

2. Użyj delikatnego detergentu lub szamponu do czyszczenia tapicerki z tkaniny w samochodzie. W razie potrzeby możesz również użyć łagodnego mydła do naczyń.

3. Spłucz wodę z mydłem czystą wodą i delikatnie osusz ręcznikiem lub ściereczką przed przejściem do kolejnego etapu czyszczenia tapicerki z tkaniny w samochodzie

4. Nałóż odżywkę do skóry na skórzane powierzchnie, aby były lśniące i miękkie

5. Oczyść powierzchnie winylowe środkiem do czyszczenia winylu, a następnie nałóż odżywkę do winylu po ich wysuszeniu

czyszczenie wnętrza samochodu